Aby zapewnić Ci jak najlepsze wrażenia, ta strona używa plików cookie. Korzystanie z Twojej witryny oznacza zgodę na używanie przez nas plików cookie.

Cylinder z tłokiem STIHL Ø 34 mm SR 200, BG 86, BR 200Cylinder z tłokiem STIHL Ø 34 mm SR 200, BG 86, BR 200
  • Nowy
Cylinder z tłokiem Ø 52 mm STIHL MS 462Cylinder z tłokiem Ø 52 mm STIHL MS 462
  • Nowy
967,48 zł
Cylinder z tłokiem STIHL Ø 43 mm HT 131, FS 130Cylinder z tłokiem STIHL Ø 43 mm HT 131, FS 130
  • Nowy
Cylinder z tłokiem STIHL Ø 34 mm bg 56,  sh 56-d  sh 56Cylinder z tłokiem STIHL Ø 34 mm bg 56,  sh 56-d  sh 56
  • Nowy

Zimowe porządki – sprawdź odkurzacze przemysłowe!

Zimowe porządki – sprawdź odkurzacze przemysłowe!

Zima to specyficzny czas, w którym nie tylko przyroda ładuje akumulatory, ale również my, ludzie. Gdy pogoda nie zachęca do przebywania na dworze i prac ogrodowych, wolny czas chętniej spędzamy wówczas przygotowując się do nadchodzącej wiosny – porządkując, konserwując narzędzia, robiąc zapasy. Zarówno w domu, jak i w warsztacie czy na hali przemysłowej warto wykorzystać intensywnie czas mniejszej ilości zamówień i większej ilości wolnego na dokładne sprzątanie wewnątrz budynków i samochodów. Jakie narzędzia do tego wykorzystać? Odkurzacze przemysłowe Stihl wydają się być niezastąpione do większości prac czystościowych.

Czym różni się taki odkurzacz od domowego?


W mieszkaniach mamy do czynienia z dużo łagodniejszymi rodzajami zabrudzeń – zwykle jest to jedynie kurz, okruchy, czy sierść i włosy na dywanach. Ich usuwanie możliwe jest z pomocą lżejszych urządzeń o mniejszej mocy – odkurzaczy workowych lub bezworkowych do pracy na sucho. Zwykle nie wymagają one tak mocnych parametrów, a zatem są dużo tańsze niż na przykład odkurzacze budowlane. Te potrzebują już dużo większej mocy ssania, pozwalającej na przykład na wciąganie cięższych cząsteczek gruzu, bryłek błota, czy odsysania rozlanych na podłodze nieczystości.

Specjalistyczny sprzęt ssący do oczyszczania hal, warsztatów, podwórek, samochodów i wszelkich pomieszczeń technicznych jest o wiele bardziej wytrzymały od domowego, zapewnia silniejsze ssanie i umożliwia pracę na różnych rodzajach podłoży i z rozmaitymi zanieczyszczeniami, bez obaw o uszkodzenie odkurzacza.
 

Jaki odkurzacz do garażu, piwnicy i samochodu przy domu?


Coraz częściej prywatne osoby decydują się na zakup odkurzacza przemysłowego do zastosowania przy domu. Wynika to z kwestii czysto praktycznych – betonowej posadzki w garażu czy piwnicy nie powinno się odkurzać tym, czym sprzątamy delikatne płytki i panele w mieszkaniu. Nie trzeba jednak wówczas stawiać na najdroższy sprzęt z tej gamy. Do zastosowania typowo domowego, to znaczy do styczniowych porządków w garażu, łącznie z gruntownym odkurzaniem aut, czy odkurzania piwnicy po majsterkowaniu w drewnie, wystarczy jeden z tańszych modeli. Klasyczne odkurzacze czyszczące Stihl z wymiennymi końcówkami nadają się do czyszczenia na sucho i na mokro – znacznie ułatwiają sprzątnięcie na przykład rozlanej plamy oleju wymieszanej z wiórami z drewna, którymi się go osuszało. Taki odkurzacz przyda się również wtedy, gdy doczyszczasz podłogi na mokro z chropowatej powierzchni, do której nie nadaje się mop. Jest to uniwersalna propozycja do ogólnego przydomowego zastosowania, która sprawdzi się w każdych warunkach.

Jaki odkurzacz przemysłowy wybrać dla ekipy sprzątającej?


Firmy zajmujące się profesjonalnymi usługami porządkowymi powinny postawić na sprzęty wysokiej klasy – i również z górnej półki cenowej, na przykład na odkurzacze przemysłowe Stihl. Są to bardzo pojemne, mocne odkurzacze do pracy na sucho i na mokro, pozwalające na wygodne przełączanie pomiędzy tymi funkcjami. Ich zaletą jest kontrola siły ssania, która sprawia, że odkurzacz zawsze pracuje na odpowiednio wysokich obrotach, nawet gdy filtr powietrza się zabrudzi. Jedną z ciekawszych funkcji zapewnianych w odkurzaczach tej marki jest sygnalizacja świetlna i dźwiękowa, gdy siła ssania spada. W takiej sytuacji nie marnuje się czasu na odkurzanie bez odpowiednio dużych efektów, lecz można zareagować, by odblokować przepływ powietrza i znów pracować pełną parą. Ważna jest też możliwość efektywnego, niskopyłowego odkurzania, przydatna na przykład przy czyszczeniu elektronarzędzi. Bezstopniowa regulacja siły przepływu i automatyczne czyszczenie filtra umożliwiają w takich narzędziach długotrwałą pracę bez psucia się odkurzacza, co generuje mniejsze koszty serwisowania.

Na jaki odkurzacz zdecydować się w warsztacie i na hali?


W przypadku konieczności codziennego, lecz nie długotrwałego sprzątania hal magazynowych i przemysłowych oraz warsztatów, również warto postawić na wysokiej klasy specjalistyczny odkurzacz przemysłowy o dobrych parametrach. Warto zwrócić uwagę na wielorazowy zmywalny filtr, wymienne końcówki i wielofunkcyjność odkurzacza, która pomoże dotrzeć w każdy zakamarek. Zabłąkane śrubki, rozlane płyny – to wszystko nie powinno mieć wpływu na bezpieczną eksploatację odkurzacza podczas codziennego sprzątania miejsc trudnych, takich jak warsztat, dlatego właśnie trzeba w nich postawić na profesjonalne odkurzacze czyszczące.

    Zostaw odpowiedź