Aby zapewnić Ci jak najlepsze wrażenia, ta strona używa plików cookie. Korzystanie z Twojej witryny oznacza zgodę na używanie przez nas plików cookie.

Cylinder z tłokiem STIHL Ø 34 mm SR 200, BG 86, BR 200Cylinder z tłokiem STIHL Ø 34 mm SR 200, BG 86, BR 200
  • Nowy
Cylinder z tłokiem Ø 52 mm STIHL MS 462Cylinder z tłokiem Ø 52 mm STIHL MS 462
  • Nowy
967,48 zł
Cylinder z tłokiem STIHL Ø 43 mm HT 131, FS 130Cylinder z tłokiem STIHL Ø 43 mm HT 131, FS 130
  • Nowy
Cylinder z tłokiem STIHL Ø 34 mm bg 56,  sh 56-d  sh 56Cylinder z tłokiem STIHL Ø 34 mm bg 56,  sh 56-d  sh 56
  • Nowy

Myjka ciśnieniowa – idealna przy pracach porządkowych na zewnątrz

Myjka ciśnieniowa – idealna przy pracach porządkowych na zewnątrz

Gdy pogoda na zewnątrz zaczyna dopisywać, częściej myślimy o odświeżeniu elewacji swojego domu, płotu czy kostki brukowej, które w czasie zimy ulegają pokryciu mchem, glonami, osadami ze spalin, błotem i innymi zanieczyszczeniami. To świetny pomysł – pamiętaj jedynie, aby wybrać właściwą myjkę ciśnieniową, która pomoże Ci ekspresowo wyczyścić duże powierzchnie bez wielkiego wysiłku!

Jak działa takie urządzenie?

Ręczne szorowanie powierzchni i spłukiwanie wężem może być dobre na przykład w przypadku bardzo delikatnych materiałów – te jednak rzadko są stosowane na zewnątrz. Dlatego do prac w ogrodzie i wokół domu, a także do wielu innych czynności gospodarczych warto mieć w domu myjkę ciśnieniową. Wykorzystuje ona wysokie ciśnienie, pod którym rozpryskiwana jest woda wodociągowa z ewentualnym dodatkiem detergentów myjących. Rozprowadza ona płyny czyszczące na dużych powierzchniach przy pomocy silnego strumienia wody, a następnie spłukuje je w ten sam sposób. Co istotne – do mycia w myjce należy stosować specjalne środki, które dobrze usuwają zanieczyszczenia, ale nie pienią się, gdyż pod wpływem ciśnienia podwórko byłoby pełne piany.

Dobra myjka ciśnieniowa Stihl ma różne końcówki, a zatem może rozprowadzać wodę strumieniami o różnej szerokości. Nie zawsze konieczne jest stosowanie środków myjących – czysta woda pod wysokim ciśnieniem bardzo dobrze odrywa brud nawet od chropowatych powierzchni. Myjkę podłącza się do prądu przy pomocy kabla, a następnie lancą z pistoletem rozprowadza się wodę po mytych obszarach, stopniowo zwiększając lub zmniejszając odległość w zależności od potrzeb, aby umożliwić myjce jak najskuteczniejsze oczyszczanie powierzchni.

myjki ciśnieniowe Stihl

Co można myć przy pomocy myjki ciśnieniowej?

Dowolna produkowana przez renomowaną markę Stihl myjka ciśnieniowa będzie urządzeniem wystarczającym na potrzeby przeciętnego gospodarstwa domowego. To również niezastąpione narzędzie pracy w przypadku myjni samochodowych, firm sprzątających, czy zajmujących się czyszczeniem elewacji.

Woda pod wysokim ciśnieniem świetnie sprawdza się w przypadku mycia samochodów, którym mycie szczotką mogłoby zaszkodzić, ale również kostki brukowej pociemniałej od zanieczyszczeń, które wniknęły głęboko, chropowatej elewacji, płotu, kół od traktora czy wielu innych przedmiotów i obszarów. Ważne, aby przy pomocy myjki myć tylko powierzchnie o stosunkowo stabilnej powierzchni, której nie zaszkodzi wysokie ciśnienie, które mogłoby na przykład zerwać starą farbę czy inne powłoki.

Jakie akcesoria do myjki warto mieć?

Myjki Stihl są polecane przez specjalistów nie tylko z uwagi na ich wysoką trwałość i długą żywotność, wynikającą z zastosowania materiałów i podzespołów najwyższej jakości. To również marka oferująca wiele akcesoriów wymiennych do myjek, które można niemal dowolnie dopasować do posiadanego przez siebie sprzętu. Dysze do myjki ciśnieniowej Stihl umożliwią dopasowanie strumienia do obszaru czyszczonej powierzchni, dzięki czemu uda się idealnie dostosować sposób spłukiwania zanieczyszczeń do konkretnego przedmiotu poddawanego temu zabiegowi. Specjalna dysza do piany Stihl pozwoli na rozprowadzanie detergentu myjącego pod postacią piany, ale o bardzo konkretnej strukturze, ułatwiającej jego zadziałanie.

W niektórych sytuacjach może przydać się również dłuższa, specjalnie zagięta lanca do myjki Stihl. To akcesorium jest szczególnie przydatne przy czyszczeniu trudnodostępnych miejsc, takich jak wnętrza dużych maszyn, zakamarki budynków.

Jakie rodzaje myjek są dostępne?

W sprzedaży można znaleźć zarówno urządzenia tańsze, jak i droższe. Te, które kosztują mniej, są zazwyczaj mało zaawansowane – wyróżniają się nieco słabszym ciśnieniem roboczym, krótszym przewodem do lancy, brakiem dodatkowych funkcji, takich jak na przykład możliwość regulacji poziomu ciśnienia. Taka myjka ciśnieniowa to dobry wybór wtedy, gdy potrzebujesz jej na użytek domowy – do okazjonalnego mycia auta czy podjazdu – i nie chcesz przepłacać. Większe, bardzo zaawansowane urządzenia i dużej mocy i zasięgu produkowane są głównie z myślą o myjniach samochodowych czy firmach sprzątających. Spośród wielu bardzo różnorodnych modeli z oferty Stihl z pewnością uda się znaleźć dokładnie taki sprzęt, jaki potrzebny jest do konkretnych prac i miejsca ich wykonywania.

    Zostaw odpowiedź