Kosy STIHL

Kosy i podkaszarki STIHL do pielęgnacji zieleni w przydomowym ogrodzie i do wykaszania dużych terenów zielonych

Kosy i podkaszarki STIHL sprawdzą się nie tylko w ogrodzie przy domu. Najbardziej wydajne modele przeznaczone są do profesjonalnego kształtowania krajobrazu przez profesjonalistów. STIHL oferuje szeroki asortyment urządzeń dla każdego miłośnika formowania zieleni.

Czym różnią się podkaszarki i kosy?

Sposób działania podkaszarki do trawy i kosy mechanicznej jest bliźniaczo podobny. Silnik napędza bardzo szybko obracające się narzędzie, które tnie trawę, krzewy i splątane zarośla. Różnice dotyczą głównie wydajności urządzeń, dzięki czemu każdy może znaleźć odpowiedni model dla swoich potrzeb.

Lekkie i poręczne: podkaszarki STIHL do przycinania trawy

Podkaszarki elektryczne i akumulatorowe lub lekkie kosy spalinowe do trawy to najlżejsze, a dzięki temu niesamowicie poręczne kosy STIHL idealnie nadające się do użytku przydomowego. Niezawodnie przycinają trawę, do której trudno dotrzeć za pomocą kosiarki. Najmniejsza kategoria kos spalinowych wyposażona została w technologię 2-MIX z silnikiem dwusuwowym o mocy do 0,8 kW. Ze względu na niewielki ciężar, nie przekraczający 5 kilogramów, podkaszarki te są łatwe i komfortowe w użyciu. Większość modeli wyposażona jest w głowicę tnącą AutoCut z żyłką. Dostępne są także wersje lekkich kos wyposażonych w tarczę tnącą.

Wszechstronne i uniwersalne: kosy STIHL do pielęgnacji ogrodu i krajobrazu w rolnictwie i ogrodnictwie

Do bardziej wymagających zadań potrzebne są dużo bardziej wydajne kosy STIHL. Urządzenia do trudniejszych prac, w tym modele do profesjonalnego kształtowaniu krajobrazu, charakteryzują się między innymi dużo mocniejszym silnikiem oraz wydajnością cięcia. Kosy STIHL wyróżniają się niezwykle ergonomiczną budową, która sprawia, że praca tymi urządzeniami staje się jeszcze bardziej satysfakcjonująca. Profesjonalny, wysoce wydajny sprzęt został zaprojektowany tak, by dało się bardzo łatwo i przy możliwie małym wysiłku manewrować urządzeniem nawet w trudnym terenie.

Komfortowe kosy spalinowe – FS 56, FS 70 C-E, FS 89

Komfortowe kosy spalinowe specjalnie zoptymalizowane pod kątem pracy wokół domu i w ogrodzie napędzane są silnikiem dwu- lub czterosuwowym o mocy od 0,8 kW do 0,95 kW i ważą od 5,1 kg do 5,8 kg. Możliwość korzystania z głowicy PolyCut z nożami tnącymi, lub z metalowych tarcz tnących sprawia, że urządzenia te sprawdzą się nawet na większych, trudno dostępnych trawnikach.

Kosy spalinowe do pielęgnacji dużych terenów zielonych

Mocniejsze urządzenia do pielęgnacji łąk i kształtowania terenów zielonych są również wyposażone w silniki 2-MIX lub 4-MIX, mają moc od 1,3 KM do 2,7 KM i ważą do 7,5 kg. Dzięki możliwości zmiany narzędzia tnącego na tarczę tnącą, kosy STIHL tną zarówno krzewy jak i splątane zarośla.

Potężna moc: kosy STIHL do użytku profesjonalnego

Profesjonalne, mocne kosy spalinowe STIHL są wyposażone w silniki stanowiące o ich bardzo wysokiej mocy dochodzącej nawet do 3,8 KM przy ciężarze nie większym niż 10,2 kg! Czyni to z nich idealnym i częstym wyborem profesjonalistów. Nawet gęste zarośla nie stanowią wyzwania dla wydajnych głowic z żyłką lub tarcz tnących.

Specjaliści podczas kształtowania terenów zielonych pracują często z potężnym sprzętem przez kilka godzin, dlatego kosy STIHL zaprojektowane są z myślą o szczególnie przyjemnym i ergonomicznym użytkowaniu. Łączą w sobie solidność wykonania, wydajność i łatwość użytkowania i oferując przy tym cały czas najwyższą jakość.

Alternatywne napędy – kosy akumulatorowe i kosy elektryczne

Wyjątkowo ciche, przyjazne dla środowiska i wygodne w obsłudze podkaszarki elektryczne STIHL idealnie nadają się do użytku w Twoim ogrodzie. Mocne akumulatorowe kosy to także godna polecenia alternatywa dla profesjonalistów.

Praktyczne funkcje uprzyjemniające obsługę urządzeń

Atutem kos spalinowych STIHL jest zaawansowana technologia i dużą łatwość obsługi. Aby urządzenie było idealnie dopasowane do Twoich indywidualnych potrzeb, można wybrać kilka dodatkowych funkcji:

Uchwyt obwiedniowy (R) do pracy w ciasnych przestrzeniach, natomiast ergonomiczny uchwyt oburęczny do cięcia dużych powierzchni i twardej trawy
Zdecydowanie większy komfort uruchamiania bez szarpnięć dzięki funkcji ErgoStart (E)
Przyjemna praca dzięki elektronicznemu systemowi sterowania pracą silnika M-Tronic (M)
Wersja komfortowa (C)

Każdą kosę STIHL można dodatkowo dostosować za pomocą odpowiednich akcesoriów.

Sortuj produkty wg.

Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie

Zamknij