Co ma wspólnego sezon grzewczy z ofertą narzędzi elektromechanicznych renomowanych marek? Oczywiście cięcie drewna! W wielu domach wciąż jest to bardzo popularny system ogrzewania – kominek tworzy w domu niezwykle przyjemny klimat i zachęca, aby więcej czasu spędzać w salonie. Jaką pilarkę do drewna wybrać? Postaw na sprzęt renomowanej marki Stihl!

Cięcie drewna – dlaczego potrzebujesz pilarki?

Możliwość kupienia drewna sezonowanego, już pociętego na wygodne do użycia kawałki, to niewątpliwie bardzo duża wygoda. Skorzystają na tym przede wszystkim posiadacze domków miejskich, którzy mają niewielkie podwórka i blisko do sąsiadów – dlatego niespecjalnie mogą sobie pozwolić na kilkugodzinne, hałaśliwe prace przy cięciu. Pilarka do drewna Stihl wysokiej jakości to za to dobry wybór, jeśli na przykład masz gdzie zająć się cięciem i składowaniem drzewa, ale również gdy pochodzi ono z Twojej posesji. W takiej sytuacji po ścięciu dużego pnia możesz wykorzystać pozyskany w ten sposób surowiec, czyniąc go idealnym, ekologicznym paliwem na przyszły sezon.

Do czego potrzebna Ci piła przy cięciu drzewa?

Aby rozłupać pieniek, wystarczy Ci dobrze naostrzona siekiera – dzięki niej uda Ci się uzyskać kawałki o wymiarze idealnie odpowiadającym Twoim potrzebom, a także niewielkie szczapki na rozpałkę. Jednak żeby drewno było łatwiejsze w transporcie, powinno zostać pocięte na odpowiednie kawałki. Tu już konieczna będzie dobra piła do drewna. Wybierając modele dobrej marki, cieszącej się uznaniem wśród konsumentów, zyskasz narzędzie na wiele lat użytkowania, doskonałe do użytku domowego, ale też w tartaku. W zależności od tego, jakie będzie przeznaczenie pilarki, musisz postawić na właściwy pod względem mocy i sposobu działania model.

Jaką pilarkę wybrać do zastosowania domowego?

Jeśli udało Ci się pozyskać drewno do uprzedniego sezonowania, musisz zadbać o to, by pociąć je na mniejsze kawałki – dzięki temu łatwiej wyschnie i stanie się wartościowym paliwem do kominka. W takiej sytuacji sprawdzi się pilarka Stihl. Do wyboru masz modele w różnych przedziałach cenowych. Jaki wybrać? Przede wszystkim weź pod uwagę sposób ich pracy. Do domu lepsze będą modele lekkie, niedrogie, zasilane elektrycznie lub akumulatorowo. W przypadku prac tartacznych lepszym wyborem będą niezawodne spalinowe.

Rodzaje pilarek Stihl – jaką wybrać?

Wysokiej jakości pilarka spalinowa Stihl to model zasilany paliwem ciekłym, uruchamiany ręcznie. Nowoczesne modele tej firmy generują niewiele spalin dzięki specjalnym ekologicznym systemom zastosowanym w nich. Wystarczają one na wiele godzin użytkowania i bardzo łatwo jest uzupełnić w nich poziom paliwa w dowolnym momencie. Pilarka elektryczna Stihl to wariant przewodowy, który można wykorzystywać jedynie przy dostępie do sieci elektrycznej. Jest niedroga i łatwa w obsłudze, a przy tym lekka – doskonała do prac przydomowych. Z kolei pilarka akumulatorowa Stihl jest zasilana akumulatorem, który wymaga ładowania. Jest bardzo łatwa w obsłudze, bezwysiłkowa przy uruchamianiu, ale dość droga. Sprawdzi się głównie przy pracach zarobkowych, ale też w gospodarstwach domowych, jeśli zależy Ci na modelu, który ma dużą moc, intuicyjną obsługę i wiele przydatnych systemów zabezpieczeń, a do tego jest ekologiczny.

Jak dokonać wyboru pilarki?

Dostępne na rynku pilarki do drewna z pewnością pozwolą Ci wybrać wariant idealnie odpowiadający Twoim potrzebom. Weź pod uwagę, czy planujesz długotrwałe, wielogodzinne i częste ich użytkowanie – wówczas istotny dla Ciebie będzie jak najdłuższy czas pracy. Upewnij się, czy dany model posiada system antywibracyjny i czy jest cichy – dzięki temu praca będzie dużo bardziej komfortowa. Zwróć też uwagę na sposób zasilania – modele elektryczne i akumulatorowe wymagają dostępu do sieci elektrycznej ale nie generują spalin, z kolei spalinowe są często mocniejsze. Mając na uwadze powyższe kryteria, jak również to, jakiego rodzaju i jakiej grubości drzewo planujesz ciąć najczęściej, dopasujesz bez trudu prawidłowy sprzęt. Piła do drewna Stihl sprawdzi się w każdym gospodarstwie domowym – zaopatrz się w nią zanim nadejdzie zima, abyś w porę zdążył pociąć drewno do kominka!