Zainwestuj w markę!

Każdy, kto kiedykolwiek miał do czynienia z podcinaniem drzewek wie doskonale, jak wymagające jest to zajęcie. To praca mozolna, ciężka fizycznie i bardzo czasochłonna, jeśli wykonuje się ją przy użyciu ręcznej piły. Dlatego koniecznie trzeba się zaopatrzyć w narzędzia, dzięki którym będzie to mniej zajmujące i łatwiejsze. Dobrym wyborem będą pilarki Stihl – to marka ciesząca się dużym uznaniem wśród użytkowników na całym świecie. Jej wyroby wyróżniają się solidną konstrukcją i zróżnicowanymi funkcjami, dzięki którym można dopasować konkretny model idealnie do własnych potrzeb, biorąc pod uwagę wiele ważnych parametrów. Co więcej, w ofercie tego producenta znajdują się sprzęty w różnych przedziałach cenowych – co sprawia, że jeszcze łatwiej dopasować zakup do możliwości własnego budżetu.

Zwróć uwagę na sposób zasilania Jedną z najważniejszych kwestii decydujących o zakupie powinien być sposób zasilania pilarek Stihl. Do wyboru są te akumulatorowe oraz spalinowe. Te pierwsze wyróżniają się łatwością uruchamiania, ale ograniczonym czasem pracy na jednej baterii. Są również nieco droższe. Idealnie nadają się do przeprowadzania krótkich prac porządkowych wokół domu. Z kolei pilarka spalinowa Stihl to tańszy wariant, umożliwiający wiele godzin cięcia dzięki możliwości uzupełniania w niej zbiornika z paliwem.

Jakiej mocy potrzebujesz?

Nie da się ukryć, że wśród pilarek Stihl znajdują się zarówno modele o niższej, jak i o ponadprzeciętnej mocy. Dokonując zakupu zwróć uwagę na moc wyrażoną w kilowatach i koniach mechanicznych. Im wyższe wartości, tym droższy jest dany model, ale zapewni Ci łatwiejsze cięcie drzew, również tych o grubych gałęziach. Do zastosowań profesjonalnych dobrym wyborem będzie najmocniejsza na rynku pilarka akumulatorowa Stihl. To dobry wybór, gdy zależy Ci na łatwym uruchamianiu i prowadzeniu ostrza, a przy tym wysokiej wydajności. Można ją wykorzystywać w usługach ogrodniczych, jak również w gospodarstwach domowych.

Kiedy przyda się przecinarka?

W niektórych przypadkach lepszym wyborem zamiast klasycznej piły łańcuchowej będzie przecinarka. To mniejszych rozmiarów narzędzie obsługiwane jedną ręką, o niższej mocy i cenie. Przecinarka Stihl świetnie sprawdzi się, gdy zachodzi potrzeba docinania na konkretną długość mniejszych gałęzi – na przykład po to, aby łatwiej było je składować na stosie i palić. To bardzo dobry zakup przede wszystkim w gospodarstwach domowych, choć po narzędzia tej marki sięgają także firmy zajmujące się usługami ogrodniczymi.

Nowoczesne pilarki a ekologia

Bardzo istotnym kryterium wyboru podczas zakupu nowej pilarki powinna być dla użytkownika jej przyjazność dla środowiska naturalnego. Sięgając po modele akumulatorowe, warto korzystać z odnawialnych źródeł energii – to idealny wybór dla tych, których gospodarstwa są zasilane panelami słonecznymi, ponieważ dzięki temu prace ogrodowe nie wpływają na emisję gazów cieplarnianych. Z kolei wybierając pilarki spalinowe dobrze jest zwrócić uwagę na zastosowane w nich systemy zmniejszające generowanie spalin do atmosfery. Dzięki temu możesz mieć pewność, że przycinając drzewka przyczyniasz się jedynie do poprawy stanu roślinności znajdującej się w Twoim otoczeniu, bez negatywnego wpływu na środowisko. Modele wysokiej klasy mogą mieć także systemy kontroli tłoczonego oleju w zależności od panujących warunków zewnętrznych, co pozwala na najbardziej ekonomiczną i ekologiczną pracę silnika.

Komfort przy długotrwałej pracy

Jest jeszcze jeden ważny czynnik, który powinno się wziąć pod uwagę wybierając pilarki do ogrodu służące nie tylko zastosowaniom profesjonalnym, ale również domowym. To komfort pracy – zarówno akustyczny, jak i pod względem generowanych drgań. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ przy dłuższej pracy hałasujący sprzęt może uprzykrzać życie nie tylko osobie wykonującej nim cięcia, ale również sąsiadom – to szczególnie ważne, gdy planujesz używać go w miejscu o dużym natężeniu ruchu pieszego lub w pobliżu zabudowań. Najnowocześniejsze pilarki Stihl to z kolei te, które posiadają systemy antywibracyjne redukujące drgania – tym samym ułatwiają długotrwałe prace bez nieprzyjemnego mrowienia w dłoniach i przedramionach i uczucia dyskomfortu po ich zakończeniu. Kupując te urządzenia zwróć uwagę na powyższe kryteria – z pewnością ułatwią Ci one zakup konkretnego modelu z poczuciem dobrze wydanych pieniędzy!